top
Strona główna » Działy » Pływanie

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy
Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków Śródmieście

ul. Francesco Nullo 23
31-543 Kraków

 

   Centrala: 12 411 51 59
                     12 412 97 07
   Sekretariat: 12 418 63 02
   Faks: 12 418 63 00

   srodmiescie@ksos.plPływanie

Nauka pływania

Rokrocznie w naszym Ośrodku około 5000 dzieci zdobywa umiejętność pływania oraz wiedzę jak bezpiecznie, zdrowo i przyjemnie spędzić czas nad wodą. Prowadzimy zajęcia  nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży z krakowskich szkół. Oferujemy również zajęcia z pływania korekcyjnego dla dzieci z wadami postawy ciała.Zajęcia prowadzą instruktorzy i trenerzy pływania, absolwenci krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zajęcia odbywają się na sześciu pływalniach:            

  • Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy Al. Powstania Warszawskiego 6        
  • Ośrodek - Sportowo Rekreacyjny Kurdwananów Nowy ul. Wysłouchów 34 a        
  • Akademia Wychowania Fizycznego al. Jana Pawła II 87  
  • Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków - Śródmieście przy ul. Francesco Nullo 23
  • Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków - Nowa Huta na os. Kolorowym 29 b
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna - ul. Kolna 2

 

Zajęcia trwają cały rok szkolny i realizowane są w cyklu 35 godzin lekcyjnych. Na pierwszej lekcji przeprowadza się test umiejętności pływackich, który pozwala dokonać podziału na grupy: początkującą i zaawansowaną. Programy nauczania dostosowuje się do umiejętności uczniów i roku uczęszczania klasy na te zajęcia. Nauka pływania obejmuje początkowo styl grzbietowy i kraul, następnie styl klasyczny i delfin. 

Na zakończenie kursu nauki pływania dla klas III przeprowadza się punktową ocenę efektów nauczania, wg której przyznawana jest złota, srebrna i brązowa odznaka „JUŻ PŁYWAM” lub dyplom za udział w zajęciach.
W miesiącu czerwcu organizowane są Międzyszkolne Zawody Pływackie klas III, do których zakwalifikowane zostają dzieci technicznie pływające danym stylem i mieszczące się w ustalonych limitach czasowych. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców dzieci otrzymują medale, za cztery pierwsze miejsca nagrody, a za sześć pierwszych miejsc dyplomy.

 


MBP Śródmieście - pływanie
Copyright Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy 2010

Ważne! Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X  Zamknij komunikat