top
Strona główna » Działy » Rekreacja

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy
Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków Śródmieście

ul. Francesco Nullo 23
31-543 Kraków

 

   Centrala: 12 411 51 59
                     12 412 97 07
   Sekretariat: 12 418 63 02
   Faks: 12 418 63 00

   srodmiescie@ksos.plRekreacja

W ramach zajęć popołudniowych i wieczornych obiekt udostępniany jest dla środowiska lokalnego. Organizowane są różnego typu zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Na salach można skorzystać odpłatnie z zajęć gimnastyki callanetics, yogi, pilates, a na basenie z pływania rekreacyjnego, nauki i indywidualnego doskonalenia pływania dla osób w każdym wieku. Oprócz zajęć pływackich prowadzone są zajęcia z aqua areobiku. Czynne są sauny i jacuzzi. Dla najmłodszych organizowane są zajęcia z Tae-Kwon-Do.

Gimnastyka przy muzyce dla pań i panów
W godzinach wieczornych prowadzone są zajęcia gimnastyczne dla osób dorosłych, które korzystnie działają na sylwetkę. Ćwiczenia są tak dobierane, by uzyskać maksymalną elastyczność kręgosłupa, zwiększenie ruchomości stawów oraz wzmocnienie mięśni. Ćwiczenia prowadzone są przy spokojnej muzyce, przez doświadczonych instruktorów rehabilitacji, każdorazowa dobierane są do możliwości ruchowych uczestników.

Tae-Kwon-Do
Szkółka Tae-Kwon-Do (koreańska sztuka walki) dla dzieci i młodzieży jest prowadzona w formie kursów rocznych; założona została w 1970 r. przez Tadeusza Kulawskiego i mgr Marka Lecha III dan - prekursora Tae-Kwon-Do.
Sekcja współpracuje z Krakowskim Klubem Tae-Kwon-Do "Podgórze" i jest zrzeszona w Polskiej Federacji T.K.D. Zajęcia prowadzi instruktor i mistrz Tae-Kwon-Do Konrad Kulawski I dan, opiekę merytoryczną nad kursem sprawuje mgr Paweł Porębski IV dan.
Dzieci uczęszczają na zajęcia Tae-Kwon-Do, w ramach kursu rocznego, dwa lub trzy razy w tygodniu pod opieką instruktora. Po 5 miesiącach nauki każde dziecko składa przysięgę i po jej złożeniu staje się członkiem Polskiej Federacji T.K.D.

Sauna
Zapewniamy możliwość korzystania z sauny damskiej i męskiej, której lecznicze działanie to sprawdzony sposób odnowy biologicznej. Odpręża, hartuje, jest także formą towarzyskiego relaksu.

Jacuzzi
W trakcie pływania rekreacyjnego można również skorzystać z hydromasażu w jacuzzi.

Aqua aerobik
Gimnastyka w wodzie, która jest bezpieczną formą aktywności fizycznej. Może ją uprawiać nieomal każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Podczas aqua aerobiku odciążony jest cały układ kostno-stawowy i z tego względu ta forma ruchu polecana jest również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami. Bezpieczna jest również dla kobiet w ciąży.

 


MBP Śródmieście - rekreacja
Copyright Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy 2010

Ważne! Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X  Zamknij komunikat